Z wizytą u ukraińskich przyjaciół

W dniach 6-11 czerwca sześcioosobowa delegacja Interact Clubu Jelenia Góra gościła na Ukrainie w 300-tysięcznym mieście Czerkasy. Wizyta odbyła się na zaproszenie RC, RAC i IAC Czarkasy-Centrum. Inicjatorem spotkania był DG Piotr Wygnańczuk. Rotary Club Jelenia Góra reprezentowali: Adam Czajkowski - przewodniczący Komisji Interact, Małgorzata Czajkowska, Zbigniew Jakiel. Opiekunem z ramienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach (przy którym działa nasz Interact) była Małgorzata Dawiec.

Po nieco nużącej 34 godzinnej podróży dotarliśmy do celu. Na miejscu powitał nas animator akcji po stronie ukraińskiej , członek RC Czerkasy Centrum i dyrektor Pierwszego Miejskiego Gimnazjum Serhey Sayenko. Wraz z nim przybyli rodzice dzieci, u których rozlokowano naszych Interactorów. Zwieńczeniem pierwszego dnia był udział w koncercie, obdarzonego wspaniałym głosem, laureata X Factor . W programie wizyty znalazły się także:

- Dialog Kultur

- Park Dendrologiczny Zofiówka

- Fabryka samochodów BOGDAN

- Spotkanie z czerkaską Polonią

- Sierociniec "Ciepły Dom"

- Kijów: Ławra Pieczerska

- Spotkania z Interactorami

Efekty tej wizyty przerosły nasze oczekiwania. Zarówno pomiędzy młodzieżą, jak i dorosłymi zawiązała się prawdziwa rotariańska więź.

Serdecznie podziękowania:

• PDG Piotrowi Wygnańczukowi za inicjatywę i wsparcie naszej wizyty
  • Rotary i Interact Clubowi Czerkasy Centrum za zaproszenie i wspaniałą gościnę
  • Serhiyovi Sayence , Aleksandrovi Horohovi i Nataschy Hvorostancevey za wspaniałą organizację wizyty, codzienny trud i pomoc w realizacji jej bardzo bogatego programu.

(cała relacja z wizyty w Czerkasach w najbliższym numerze "Rotarianina")