Rotaract European Meeting Poznań 2015

Czas wakacyjnych podróży powoli dobiega końca, warto jednak wybrać się w jeszcze jedną – do Poznania, na Rotaract European Meeting. REM to spotkanie ponad trzystu Rotaractorów z całej Europy, podczas którego mamy szansę lepiej się poznać, zintegrować, ale też pokazać osiągnięcia polskich klubów i zaprezentować zagranicznym gościom piękno Poznania.

Oprócz oficjalnego spotkania European Rotaract Information Center oraz warsztatów, przygotowaliśmy całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, tak, by weekend 8-11 października 2015 r. był tym, którego długo nie zapomnimy.

Rozpoczynamy w czwartek uroczystością powitalną oraz integracją członków Rotaract w Europie. W piątek, zapraszamy uczestników na Opening Ceremony, która odbędzie się w zabytkowym, działającym od 1921 r. kinoteatrze Apollo. Potem w sobotę spotkamy się na będącej ukoronowaniem wydarzenia uroczystej Gali, a naszych gości zaprosimy do niezwykle nowoczesnej Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Uczestnicy REM będą mieli okazję w międzyczasie zwiedzić Poznań na kilka sposobów. Oprócz klasycznej city tour przygotowaliśmy wycieczkę szlakiem piwa, z którego słynie stolica Wielkopolski, a także podróż w przeszłość – przejażdżkę zabytkowymi samochodami po modernistycznym Poznaniu.

Nie zabraknie też atrakcji dla łasuchów. W czasie warsztatów w Rogalowym Muzeum Poznania nasi goście będą mogli przekonać się, jak powstają najbardziej znane poznańskie wypieki, certyfikowane Rogale Świętomarcińskie. O osiągnięciach polskich winiarzy i producentów cydru nasi goście dowiedzą się więcej w czasie degustacji w Vinoteka&Winebar FoodWine, znajdującym się w wielokrotnie nagradzanym Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar.

Zwolennikom aktywnych form wypoczynku proponujemy z kolei spływ kajakowy po dopływie Warty, Cybinie. Sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca na www.rempoznan.com

Hanna Przezwicka

Rotaract Club Poznań