Wizyta Rotariańskiej Wymiany Przyjaźni w Polsce z D-7490 z USA (16-28.09.2013)

We wrześniu przez 12 dni gościliśmy grupę Amerykanów z Nowego Jorku (D-7490): Lois, Eda, Vala i Annę. Odwiedzili cztery miasta, w każdym spędzili po trzy dni. Spali w domach rotarian, tam jedli śniadania. Obiady i kolacje jadali w restauracjach „w terenie”, choć było też kilka wspólnych posiłków w domach gospodarzy. Wszystkie zaangażowane kluby zapewniły Amerykanom niezwykle intensywny program zwiedzania i spotkań. Goście nie nudzili się ani minuty i wrócili do domów bardzo zadowoleni z wycieczki. Oto pokrótce jak wyglądał ich pobyt.

Kraków

Zwiedzanie: Rynek Główny, Sukiennice, Kopalnia Soli w Wieliczce, Zamek Królewski w Niepołomicach, Wawel, kościół Mariacki, fabryka Schindlera, żydowska dzielnica Kazimierz.

Inne atrakcje i spotkania: spotkanie klubowe RC Kraków Wawel, z gubernatorem Januszem Potępą.